Próbna ewakuacja – Przedszkole przy ul. Trakt Węgierski

14 lis

13 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem tej akcji było zapoznanie dzieci z właściwym zachowaniem się w sytuacji zagrożenia. Dzięki takim ćwiczeniom dzieci poznały zasady bezpiecznej ewakuacji. Cała akcja przebiegała sprawnie. Na kilka minut sale i pomieszczenia przedszkolne zostały puste. Wszystkie dzieci bardzo szybko opuściły budynek.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne. Oswajają wszystkich uczestników z sytuacją, w której wymagane jest zachowanie spokoju i sprawne opuszczenie miejsca pracy i zabawy.

                                                                                                                                                                                                     Anna Buczyńska-Pac