Projekt edukacyjny „Książka” w grupie „Zajączków”

17 kwi

Dzieci z grupy „Zajączki” brały udział w projekcie edukacyjnym pt. „Książeczka”. Projekt miał na celu promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków.

Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka, kto to jest autor, pisarz, ilustrator. Oglądały różnego rodzaju książki: bajki, albumy, atlasy, encyklopedie. Dowiedziały się jak należy dbać i szanować książki. Wykonały również zakładki do książki.

Ważnym punktem projektu była wycieczka do Biblioteki Publicznej w Dukli. Tam dzieci poznały Panie Bibliotekarki, które wytłumaczyły im jak się wypożycza książki, oprowadziły dzieci po bibliotece i zachęcały do odwiedzania biblioteki razem z rodzicami. Otrzymały tam Dyplomy Przyjaciela Książki.

Bardzo ważnym i miłym etapem projektu było czytanie dzieciom bajek w przedszkolu przez chętnych Rodziców i Babcie.

Dziękujemy Mamie Paulinki, Mamie Kubusia, Rodzicom Uli, Mamie Oli, Babci Paulinki i Babci Marysi, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przeczytali bajeczki dzieciom.

Urszula Aszlar