Projekt Edukacyjny “Terapia ręki dla każdego” w grupie Żabki

29 lis

Grupa Żabki bierze udział w 4 projektach. Jednym z nich jest projekt edukacyjny “Terapia ręki dla każdego”. Głównym zadaniem tego przedsięwzięcia jest profilaktyka występowania u dzieci nawykowych nieprawidłowości w rozwoju motoryki małej. Jednak terapia ręki to nie tylko sortery, układanki, łączenie kropek i szlaczki. To jest dopiero końcowy etap przygotowujący rękę do podejmowania precyzyjnych ruchów. Dlatego też, nasz projekt zaczynamy od ogólnego usprawnienia dzieci, wprowadzania ćwiczeń utrwalających prawidłową postawę ciała oraz napięcie mięśniowe, orientację w schemacie ciała, ćwiczenia równoważne czy na przekroczenie linii środka. W kolejnych miesiącach będziemy rozwijać percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, zmysł dotyku, umiejętności manipulacyjne i na samym końcu umiejętności grafomotoryczne.

MOTORYKA DUŻA —–> MOTORYKA MAŁA ——> GRAFOMOTORYKA

Izabela Szwast