Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” odwiedziły Generator Nauki w Jaśle

12 kwi

Na rozpoczęcie przygody z nauką nigdy nie jest za wcześnie. Potwierdzą to przedszkolaki z grupy „Jeżyki”, które odwiedziły Generator Nauki GEN. Zwiedzanie rozpoczęły od Strefy Ekspozycyjnej. Z zaciekawieniem podchodziły do eksponatów, którymi mogły manipulować, eksperymentować ze światłem, spróbować swoich sił w strefie energii, a nawet zobaczyć jak żyją mrówki i ślimaki. Dzieci znalazły też czas na odrobinę zabawy. W Strefie Kreatywności sięgnęły po artykuły papiernicze, nożyczki, klej i wiele innych materiałów przydatnych w procesie tworzenia kolorowych prac plastycznych. Wcieliły się również w rolę projektantów miasta przyszłości. Dzieci pełne wrażeń i wiedzy wróciły bezpiecznie do przedszkola.

Anna Jaracz-Noga

Agnieszka Ukleja