Przygotowania do świąt Wielkanocnych w gr ,,Kotki”

30 mar

Świąteczne przygotowania trwały cały tydzień, dzieci zapoznawały się z tradycją Świąt Wielkanocnych i zwyczajami w swoim regionie. Malowały jajka, pielęgnowały posiany owies, przygotowały koszyczek oraz poznawały wybrane potrawy świąteczne, wąchały i smakowały niektóre przyprawy ( pieprz, cynamon, liść laurowy, ziele angielskie, goźdźik), oglądały różne jajka (kury, gęsi, strusia), poznały zawartość jajka w środku. Dużo radości dostarczyła dzieciom rozmowa o śmigusie-dyngusie – ludowym zwyczaju polewania się wodą w poniedziałek wielkanocny oraz degustacja ciasteczek świątecznych.                                                                                 Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!

Małgorzata Głód i Krystyna Michno