Pyszne i zdrowe kanapki w grupie „Jeżyki”

08 paź

Dnia 5 października „Jeżyki” podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Zanim jednak przystąpiły do zadania przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk, wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, serkiem, kroiły warzywa, a następnie układały wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas przygotowywania kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem! 😊

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom składników i potrzebnych rzeczy.

Anna Jaracz-Noga