Siejemy i sadzimy… Wiosenne Uprawy Kotków

12 kw.

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy ” Kotków” założyły wiosenny ogródek ! Wspólnie ustalaliśmy kolejność działań i zabraliśmy się do pracy. Wcześniej przypomnieliśmy od czego zależy wzrost roślin i jak należy dbać o nasiona, aby pięknie schodziły. Podczas „wiosennych zajęć” sadziliśmy cebulki, owies, warzywa i cebulki kwiatowe, które, gdy wyrosną, nadadzą kolorów naszemu kącikowi wiosennemu. Codziennie podlewamy rośliny z naszego ogródka oraz obserwujemy ich wzrost. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.

Dzieci z naszej grupy rozpoczęły również przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Każdy w swojej doniczce wysiał owies, który później ozdobi jego wielkanocny stół.

Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w sadzenie i sianie roślin .

Małgorzata Głód

Sylwia Zawisza