Spokanie Kotków z Seniorami

08 gru

Dnia 8 grudnia w piątkowe, zimowe przedpołudnie  gościliśmy w naszym przedszkolu  Członków Gminnego Klub Seniora wraz z Panią Aleksandrą Okońską-Szczurek.

Dzieci otrzymały od Pań własnoręcznie wykonane „Kotki” oraz pełno słodyczy! W podziękowaniu za prezenty dzieci wręczyły Paniom drobny upominek, razem zaśpiewali kolędy.

Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał. Nasi Seniorzy pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi, lubią aktywnie spędzać czas.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta Pań z Klubu Seniora była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym. 

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Seniorów dały wyraz tego, jak ważne są dla nich takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Serdecznie Dziękujemy Paniom za tak miłą niespodziankę!

Sylwia Zawisza