SPOTKANIE MŁODSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTAMI

15 wrz

W dniu 14.09.2021 r. do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Dukli. Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także zostały omówione zagadnienia związane z ruchem drogowym.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie radiowozu. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz kajdanki. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą lub w tylnej części radiowozu. Najwięcej radości jednak wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie i poświęcony czas przedszkolaki wręczyły policjantom pamiątkowy dyplom.

Nauczycielki