Starszaki- Dumni Polacy

29 kw.

“Kto ty jesteś?

Polak mały.

Jaki znak twój?

Orzeł biały.”

Przed nadejściem długiego weekendu majowego zajęcia w przedszkolu poświęcone zostały świętom: 1maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja- Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Zbliżający się czas to dobra okazja do rozmowy z naszymi małymi pociechami o ojczyźnie. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas bliskie i ważne. Starszaki utrwaliły sobie symbole narodowe. Od dziś już nikt nie zapomni, że flaga jest biało- czerwona, godłem naszego kraju jest biały orzeł na czerwonym tle i w złotej koronie, hymnem “Mazurek Dąbrowskiego”. Z tej wyjątkowej okazji wszystkie grupy dumnie maszerowały ulicami miasta w biało- czerwonym pochodzie. Wyrecytowały “Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy oraz “Powiewa flaga” Cz. Janczarskiego. Dumnie i z szacunkiem odśpiewały hymn. Starszaki wiedzą dobrze, co to ciężka praca, dlatego teraz czas na krótki odpoczynek.

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku!

Nauczycielki