Starsze przedszkolaki w Bibliotece Publicznej w Dukli

14 maj

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W ubiegłym tygodniu starsze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Dukli. Dla niektórych dzieci, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz pracą bibliotekarza. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Bibliotekarki przypomniały dzieciom o tym, jak ważne jest czytanie książek, przypomniały zasady szanowania i dbania o książki. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. 

Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek i obiecały często  odwiedzać to ciekawe miejsce. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Serdecznie dziękujemy Pani Asi, Pani Dorotce oraz Pani Halinie za miłe spotkanie i poświęcony czas.