Świąteczne przygotowania „Jeżyków”

22 gru

Okres przedświąteczny to w naszym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt.  Podczas zajęć dzieci z grupy Jeżyki poznały tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje. Mikołaj, choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych. Dzieci wykonały proste ozdoby świąteczne, dekorowały pierniczki, ubierały wspólnie choinkę. Przedszkolaki uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej. Grudzień to dla naszych przedszkolaków  wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”.

Na nadchodzące, radosne Święta
i zbliżający się Nowy Rok,
niechaj Chrystusa siła niepojęta
rozjaśni każdy życia mrok.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Wesołych Świąt!