Światowy Dzień Ziemi u starszych przedszkolaków

22 kw.

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest aby uświadomić wszystkim jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Przedszkolaki przez cały tydzień gruntownie przygotowywały się do tej uroczystości. Dzieci razem ze swoimi paniami poznawały zasady segregacji śmieci, rozmawiały na tematy związane z energią odnawialną, wskazywały jak ważną rolę odgrywa oszczędzanie wody i prądu. W godzinach popołudniowych wszystkie przedszkolaki ze starszych grup wyruszyły na ekologiczny pochód ulicami miasta. Dzieci miały w rękach transparenty z hasłami zachęcającymi do ochrony środowiska : ,, DBAJ O ZIEMIĘ”, ,,OSZCZEDZAJ ENERGIĘ”, ,,ŚMIECI SEGREGUJESZ ZIEMIĘ RATUJESZ”, ,,OKAŻ KULTURĘ CHROŃ NATURĘ”. Po uroczystym pochodzie przedszkolaki wraz z paniami zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki udały się oczyścić teren wokół przedszkola i placu zabaw. Za ciężką i wytrwałą pracę wszystkie grupy otrzymały Certyfikat ,, Małego Ekologa”.