Święto Mamy i Taty – Piknik z rodzicami

29 maj

Temat kompleksowy:   Święto Mamy i Taty  – realizowany w gr. 3- Latków:  ZAJĄCZKI, TYGRYSKI

Temat dnia:  – Piknik z rodzicami

Cele ogólne: wdrażanie do zgodnej zabawy, planowanie wspólnych działań; zachęcania do kreatywności poprzez interpretację utworów muzycznych i literackich; doskonalenie spostrzegania.

Proponowane sposoby realizacji tematu:

1. Piknik z rodzicami – zaplanujcie wspólny piknik- rozmowa z dzieckiem ( gdzie, kiedy, ustalcie z dzieckiem co chciałoby zabrać na wspólny piknik / grill, wycieczkę, spacer)
  2. Zabawy piknikowe

jesteśmy z rodzicami – rodzice i dzieci zbierają po 3 kamyczki i wykonują rzuty do celu głośno licząc (celem może być drzewo, puszka, butelka)

taniec dla rodziców – do wybranej muzyki / lub śpiewanej piosenki, dziecko tańczy na gazecie tak aby nie wyjść stopami poza granice gazety.

zabawy swobodne z piłką według pomysłów dzieci.

3.,,Tralala dla mamy i taty” – doskonalenie śpiewu piosenki

4.Znajdź różnice.