“Święto Polskiej Niezapominajki” u młodszych przedszkolaków

14 maj

“Niezapominajki są to kwiatki z bajki,
rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem…”

Piękne, błękitne kwiatuszki o bajecznej nazwie “niezapominajki” rosną nie tylko nad potoczkiem, ale również w naszym przedszkolu 🙂 W dniu dzisiejszym wyrosły na twarzach “Żabek” i “Biedroneczek”, u “Kotków powstały z recyklingu a “Zajączki” z “Tygryskami” ulepiły prześliczne, drobne kwiatki z plasteliny. Ponadto na tablicach zawisły piękne prace przedstawiające niezapominajki wykonane rożnymi technikami plastycznymi. Dzieci zasadziły sadzonkę tego wyjątkowego kwiatuszka na rabatce, by co roku cieszyć się jego widokiem.
Stało się to wszystko za sprawą dzisiejszego święta – święta polskiej przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów i przypominanie o ochronie środowiska, jak również zachowanie od zapomnienia ważnych chwil i osób w życiu.
Święto niesie przesłanie: “Nie zapomnij o mnie!”

Alicja Jaworska