Szukanie i powitanie Pani Wiosny u Starszaków

23 mar

Wiosnę czuć już w powietrzu od zeszłego tygodnia, co nas bardzo cieszy. Tak piękną pogodę po prostu trzeba wykorzystać! Mając to na uwadze, w przedszkolu zostały zorganizowane wesołe zabawy w terenie. Poszukiwanie śladów wiosny rozpoczęło się w piątek. Smerfy i Jeżyki na małą wycieczkę zabrały ze sobą karty do obserwacji oraz lupy. Badacze przyrody zaznaczali swoje spostrzeżenia, sprawdzając czy wiosna już się zbliża. Nasze dzieci są bardzo spostrzegawcze, udało im się zaobserwować nawet bociana i jaja w gnieździe, co umknęło uwadze dorosłych :). Ba! Widziana była nawet pszczoła i biedronka, tylko szybko się schowały. Na koniec wycieczki przedszkolaki znalazły list z zapowiedzią odwiedzin od tajemniczego gościa. Zabawa była kontynuowana w poniedziałek podczas wiosennego pochodu z Okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wszystkie grupy uroczyście maszerowały ulicami miasta, ze śpiewem na ustach i kwiatami w ręku, przywołując wiosnę. Po spacerze rozpoczęła się zabawa w podchody. Dzieci po odnalezieniu wszystkich wskazówek od Kolorowej Pani otrzymały prezent. Tajemniczy gość okazał się być Panią Wiosną, która przyniosła dzieciom do zasadzenia nasiona, kwiaty i cebulki. W najbliższym czasie, jak to wiosną bywa, będziemy bardzo zapracowani. Wiosnę w przedszkolu widać również w pięknych pracach plastycznych, które dzieci wykonały w ostatnim czasie. Zmiana z zimnych barw poprzedniej pory roku, na soczyście kolorowe, zainspirowała wszystkich do pracy. Dni są coraz dłuższe i słoneczniejsze, co nas pobudziło do zabawy. Szkoda dnia! Zapraszamy do oglądania galerii.

Karolina Szczurek