Tydzień z dinozaurami u Wiewiórek

06 mar

Miniony tydzień upłynął w grupie Wiewiórek w towarzystwie prehistorycznych gadów. Dzieci poznały nazwy, wygląd, sposób życia i odżywiania wybranych dinozaurów. Czas ten obfitował w różnego rodzaju zagadki, zabawy badawcze i eksperymenty. Podczas tego czasu przedszkolaki miały okazję zamienić się w jaskiniowców, archeologów a nawet paleontologów. Dzieci dowiedziały się jaka była najbardziej prawdopodobna przyczyna wyginięcia dinozaurów dzięki eksperymentowi z wulkanem, wiedzą już również skąd wzięły się skamieniałości i ślady pradawnych czasów w ziemi. Dowiedziały się także jak powstaje węgiel.

Najwięcej radości przysporzyły Wiewiórkom wykopaliska. Za pomocą pędzli dzieci wykopywały z ziemi i oczyszczały kości dinozaura. Następnie układały szkielet i samodzielnie dochodziły do tego, który z dinozaurów ukrył się w naszym znalezisku. Na podstawie kości bezbłędnie oceniły, że był to Tyranozaur Rex. Potrafiły już również opowiedzieć coś wiecej o jego życiu i wyglądzie.

Karolina Szczurek