„Tygryski” poznają zawód Pielęgniarki.

23 maj

13 maja dzieci z grupy „Tygryski” obchodziły w swojej sali „Dzień Pielęgniarki”. Z miłą wizytą przybyła do nas mama Adelki – pani Adriana, która na co dzień wykonuje ten bardzo odpowiedzialny zawód. W ciekawy sposób przekazała wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę, zakładania opatrunków, przypomniała numery telefonów alarmowych oraz zaprezentowała zawartość i przeznaczenie torby medycznej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich proponowanych aktywnościach. Dzielni Mali Pacjenci otrzymali od naszego gościa urocze prezenciki, a nieschodzący z twarzy pani Adriany uśmiech na długo oddali strach przed najstraszniejszą szczepionką. Na koniec w ramach podziękowań dzieci wręczyły symboliczny dyplom za wspaniałą porcję medycznej wiedzy i poświęcony czas. Dziękujemy Pani Adrianie i wszystkim Pielęgniarkom i Położnym, które 12 maja obchodzą swoje święto życząc tym samym zdrowia i sukcesów zawodowych!

Paulina Maślanka