“Tygryski” W Krainie Muzyki

14 maj

W minionym tygodniu “Tygryski” przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką.

Poznawaliśmy różne instrumenty: fortepian, skrzypce, trąbkę, bęben, trójkąt, gitarę to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Rozwiązywały zagadki o instrumentach, próbowały odgadywać dźwięki i brały udział w różnych zabawach, kształtujących umiejętność odróżniania dźwięków. Tygryski wykonały piękne ” Bębno-grzechotki” oraz “Kolorowe dzwoneczki”

Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone.

Sylwia Belczyk