“Tygryski” w świecie wynalazków

08 mar

Za nami kolejny interesujący temat tygodnia – wynalazki.

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Tygryski” uczestniczyły w zajęciach „Wynalazki i odkrycia, które zmieniły świat”. Poznały definicję „co to jest wynalazek” i zastanawiały się, jak wyglądałby świat bez najważniejszych odkryć i wynalazków. Poznały również Kosmos, zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. Ponadto dzieci poznały zawód kosmonauty, układały rakietę z figur geometrycznych , a także wykonały rakietę z rolek z papieru.
Najciekawszym dniem w tygodniu był piątek. Dzieci wcielały się w wynalazców – projektowały, budowały samochody. . Te zadania z pewnością pobudzały kreatywność i twórcze myślenie przedszkolaków. Radości nie było końca. Był to tydzień wspaniałych wrażeń.

Sylwia Belczyk