VIII Piknik Rodzinny – I część – występy artystyczne przedszkolaków

13 cze

        Już po raz ósmy w historii naszego Przedszkola odbył się Piknik Rodzinny, który został zorganizowany przez Grono Pedagogiczne, Pracowników i Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka i Święta Rodziców.
Mimo niepewnej pogody plac piknikowy zapełnił się Rodzicami i bliskimi naszych przedszkolaków, którzy z niecierpliwością czekali na występy swoich pociech. Gdy wszystko było zapięte już na” ostatni guzik” na niebie pojawiły się  ciemne chmury przynosząc lekki deszczyk. Na twarzach wszystkich zebranych zapanował smutek i niepewność a nad głowami rozłożyły się kolorowe parasole.
      Sercem imprezy stała się scena, na której dzieci w barwnych strojach, przygotowanych z pomocą rodziców, tańczyły do piosenek o tematyce związanej z rodziną. To właśnie występy przedszkolaków sprawiły, że wyszło słońce, co przywróciło uśmiech i chęć dalszej zabawy.
     Po części artystycznej przyszedł czas na atrakcje. Błyskawicznie rozeszły się wszystkie losy- niespodzianki, które przygotowano dzięki hojności Rodziców.
Atrakcji było mnóstwo w specjalnie przygotowanych kącikach. W kąciku plastycznym można było wymalować twarze, stworzyć piękny tatuaż oraz wpleść kolorowe warkoczyki.
Na dzieci czekały skręcone baloniki, wata cukrowa, napoje. Przedszkolaki wraz z rodzicami świetnie się bawili, biorąc udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycielki. Wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw byli nagradzani ciekawymi upominkami. Całości dopełniały dmuchane zjeżdżalnie, kula sferyczna, kule wodne, basen z kulkami, bańki mydlane. Wiele radości sprawiły niespodzianki, które kryły się pod cegiełkami wartościowymi jak również nagrody główne jakie trafiły do rąk kilku szczęśliwców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie OSP Dukla i OSP Iwla. Nie zabrakło chętnych do oglądania wozów i sprzętu gaśniczego. Rodzice wraz z dziećmi chętnie brali udział z konkursach organizowanych przez strażaków.
Nie zabrakło także grillowanych kiełbasek, zapiekanek, kawy a także wspaniałych wypieków, które specjalnie na tę okazje wykonały mamy przedszkolaków.

Mamy  nadzieję , że sprawiliśmy  Dzieciom  wiele  radości  i  przyjemności tego dnia.
Dziękujemy wszystkim obecnym i tym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

Alicja Jaworska
Sylwia Zawisza