W przedszkolu nie ma czasu na nudę! Zabawy BIEDRONECZEK

20 lis

„Ja chodzę tam co dzień,

Obiadek dobry jem,

A po spacerze w sali wesoło bawię się!

Kolegów fajnych mam,

Nie jestem nigdy sam,

Przedszkole domem drugim jest…”

W Przedszkolu każdy dzień, każdy tydzień jest inny. Inną tematykę poruszamy,  inne wiadomości poznajemy, uczymy się i doskonalimy umiejętności poprzez zabawę. To właśnie zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Przedszkolak najłatwiej przyswaja nową wiedzę bawiąc się i aktywnie działając.

Dzieci, podczas swobodnej zabawy, myślą, „kombinują”, eksperymentują, dzięki czemu lepiej radzą sobie w przyszłości z różnymi sytuacjami życiowymi i problemami. Zabawa z rówieśnikami uczy wchodzenia w swobodne interakcje, dokonywania wyborów, porozumiewania się, kompromisu. Przedszkolak dzięki zabawie uczy się świata. To procentuje w przyszłości. Zabawa pomaga opanować umiejętności, które przydadzą się na późniejszych etapach edukacji.

Przygotowując dla naszych wychowanków zajęcia staramy się, aby były one interesujące, zaskakujące i zróżnicowane pod względem aktywności. Chcemy, aby zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu oraz umożliwiały rozwój dziecięcych talentów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Buczyńska-Pac

Anna Pelczar-Uliasz