Wielkanocne przygotowania

18 kw.

Przedszkolaki ze wszystkich grup już dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Pierwszym zadaniem dzieci był wysiew owsa i rzeżuchy, których zieleń symbolizuje budzące się życie. Każda grupa przygotowywała ciekawe ozdoby, które wymagały dużego zaangażowania i cierpliwości przy ich wykonaniu. Sale i korytarze naszego przedszkola wypełniły się pięknymi barankami, kurczaczkami, zajączkami, kurkami. Nie zabrakło różnorodnych pisanek i kartek świątecznych.
Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwala bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadza je w świąteczny nastrój oczekiwania.
Niech te Święta Wielkiej Nocy będą czasem radośnie spędzonych wspólnie z dziećmi chwil.

Alicja Jaworska
Krystyna Michno