Wizyta Pani Jesieni u młodszych przedszkolaków

23 wrz

Pory roku nieustanie się zmieniają,
swymi kolorami zachwycają:
wiosna – pięknem zieleni,
zima – wodę w lód zmieni,
lato – ciepłe i gorące,
no a jesień kolorowa
słońce za chmurką nam schowa,
jabłka soczyste przyniesie,
grzybki wysadzi w lesie,
kwiatami kolorowymi ogród ozdobi
i z liści złocistych w parku dywan zrobi.

Jesień to niewątpliwie bardzo piękna, kolorowa pora roku. Zaskakuje nas różnorodnością barw i darów z ogrodu, lasu i sadu. Jak co roku Pani Jesień zrobiła przedszkolakom ogromną niespodziankę – osobiście odwiedziła nasze przedszkole z koszem pełnym darów jesieni, w sukni całej w listeczki kolorowe i z bukietem pięknych słoneczników i wrzosów. Dzieci przywitały ją tańcem i piosenką, rozwiązywały zagadki, które Pani Jesień dla nich przygotowała, a na pożegnanie poprosiły ją o piękną pogodę.