Wizyta „Zajączków” w Ośrodku Kultury w Dukli

03 paź

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji dzieci z grupy „Zajączki” odwiedziły budynek Ośrodka Kultury w Dukli przy ul. Kościuszki 4, który jest muzycznym centrum tej instytucji. Pod opieką instruktorów Ok Dukla przedszkolaki zajrzały do salki muzycznej, w której odbywają się lekcje nauki gry na instrumentach. Dzieci zobaczyły i usłyszały kontrabas, skrzypce,gitarę, akordeon i pianino. Następnie w sali kinowo- teatralnej przeprowadzono krótkie warsztaty muzyczne z wykorzystaniem bum bum rurek i dzwonków naciskanych. Na koniec „Zajączki” miały okazję zobaczyć kulisy sceny oraz stroje ludowe, w których występuje dziecięcy zespół obrzędowo – śpiewaczy „Szarotka- Duklanie”. Zdecydowanie była to wizyta pełna pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń , za którą serdecznie DZIĘKUJEMY!