Wycieczka “Biedroneczek”, “Żabek” i “Kotków”

09 cze

Wśród zieleni drzew, wsłuchując się w szept potoku i śpiew ptaków, dzieci z grup: „Biedroneczki”, „ Żabki” i „Kotki” spędziły miło pewne słoneczne przedpołudnie na terenie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego.
Towarzyszył nam pracownik Nadleśnictwa Dukla – tata Tobiasza, który oprowadził nas leśną ścieżką przyrodniczą. Pan Robert wytłumaczył dzieciom, że każde stworzenie jest tu po coś – od małej mróweczki po duże drapieżniki, które tak jak rośliny należy szanować  i chronić a wówczas świat przetrwa. Przedszkolaki teraz już wiedzą, kto śpiewa wśród drzew i kto szedł przed nami leśną ścieżką.
Następnym punktem wycieczki było pieczenie kiełbaski na ognisku, która wszystkim bardzo smakowała i dała dużo siły do wesołych zabaw w pięknych okolicznościach przyrody.
Z wycieczki wróciliśmy bardzo zmęczeni ale przede wszystkim szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia.
Serdeczne podziękowania należą się Tacie Tobiasza- za lekcje przyrody i poświęcony czas, Tacie Zuzi, Mamie Tosi oraz Mamie Liliany za opiekę,pomoc i zaangażowanie w przebieg wycieczki, jak również Panom kierowcom- za bezpieczny transport 🙂

Alicja Jaworska