Wycieczka „Biedronek” na Stasiane

20 cze

Wycieczka na pole namiotowe na Stasianie oraz spacer ścieżką edukacyjno- przyrodniczą z Panią Moniką okazała się wyjątkowym przeżyciem dla przedszkolaków. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o przyrodzie, napotkać mnóstwo zwierzątek a nawet widzieć tropy wilka. Z wielkim zapałem zrywały kwiatki, umieszczały je na opaskach, zadając przy tym mnóstwo pytań:-)
Po części edukacyjnej przyszła pora na relaks, posiłek i zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki uprzejmości turystów „Biedroneczki” skorzystały z okazji zwiedzenia kampera. Były zachwycone możliwością wejścia do środka, obejrzenia wnętrza i dowiedzenia się jak wygląda podróżowanie takim pojazdem.
Wycieczka była nie tylko czasem zabawy i relaksu, ale przede wszystkim cenną lekcją przyrody. Takie inicjatywy kształtują w najmłodszych świadomość ekologiczną i miłość do natury- a to był nasz główny cel 🙂
Dziękujemy tatusiom Oliwki i Mai za nieocenioną pomoc przy przygotowaniu ogniska i zaangażowanie. Wasza obecność i aktywny udział w opiece nad dziećmi sprawiły, że wycieczka była bezpieczna, pełna radości i słodkich niespodzianek 🙂
Dziękujemy Pani Monice z Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i przyjemną atmosferę.

Alicja Jaworska
Anna Pelczar-Uliasz