Wycieczka „Tygrysków” i „Biedronek” do Pijalni Czekolady w Korczynie.

14 lis

W dniu 10 listopada dzieci z grupy „Tygryski” i „Biedronki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Pijalni Czekolady w Korczynie. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach czekoladowych, gdzie największą atrakcją było zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu. Ponadto dzieci poznały proces produkcji czekolady i mogły skosztować jej różnych rodzajów. Uzupełnieniem warsztatów był film pt. „Historia kakao i czekolady” oraz zwiedzanie wnętrza pijalni. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały wyprodukowane własnoręcznie czekolady i lizaki, które zabrały ze sobą do przedszkola. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom a uśmiechy na twarzy mówiły jedno: Uwielbiamy czekoladę!

Agnieszka Ukleja

Paulina Maślanka