Wycieczka Żabek do agroturystyki ZAKUCIE w Daliowej

20 cze

17 czerwca grupa przedszkolaków „Żabki” wybrała się na wycieczkę do agroturystyki ZAKUCIE w Daliowej. Dzieci miały okazję piec tradycyjne proziaki, co sprawiło im wiele radości i pozwoliło na praktyczne zapoznanie się z lokalną kuchnią. 

Następnie przedszkolaki poznały fascynujący świat pszczół. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o życiu tych pożytecznych owadów i mogły zobaczyć, jak wygląda praca pszczelarza. Kolejną atrakcją było robienie świec z wosku pszczelego, co okazało się nie tylko edukacyjnym, ale i kreatywnym zajęciem.

Pod koniec dnia dzieci karmiły daniele oraz aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Na zakończenie dnia, pani gospodarz zagrała na gitarze, co było wspaniałym zwieńczeniem wycieczki. Dzieci śpiewały wspólnie z nią, co dodatkowo umiliło czas spędzony w agroturystyce.

Serdecznie dziękujemy właścicielom agroturystyki ZAKUCIE za gościnność, ciepłe przyjęcie i przygotowanie tak wspaniałych atrakcji. Dzięki nim ten dzień był pełen radości, nauki i niezapomnianych wrażeń.

Anna Buczyńska-Pac