Wycieczka „Zajączków”

15 maj

Dnia 8.05.2024r. dzieci z grupy „Zajączki” wzięły udział w wycieczce autokarowej do Daliowej.

Na miejscu powitali nas gospodarze Siedliska „Zakucie” – państwo Olimpia i Dariusz Wilczek.

Najpierw dzieci wysłuchały opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, dowiedziały się, skąd się berze miód, czym zajmuje się pszczoła robotnica, co słychać w ulu zimą, jak wygląda ul w środku oraz wiele innych ciekawostek z życia pszczół.

Następnie przedszkolaki przystąpiły do pracy. Część dzieci brała udział w warsztatach kulinarnych, gdzie zaopatrzone w czapki i fartuszki kuchenne wspólnie z Panią Olimpią upiekły tradycyjne proziaki na płycie kuchennego pieca.

W tym czasie pozostałe dzieci pod okiem Pana Darka sprawnie wykonały świece z węzy pszczelej i ozdobiły je. Potem nastąpiła zmiana.

Następnie nadszedł czas na odpoczynek i na degustację własnoręcznie upieczonych proziaków z dodatkiem miodu. Dzieciom bardzo smakowały ich wypieki.

Po smacznym posiłku przedszkolaki zwiedziły jeszcze hodowlę danieli na terenie Siedliska i miały możliwość swobodnej zabawy na świeżym powietrzu.

Dzieci bardzo miło spędziły czas w Siedlisku „Zakucie”, zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Urszula Aszlar
Lucyna Gumienny