Wykopaliska u Starszaków

10 mar

W ubiegły piątek podsumowując tydzień z prehistorią i dinozaurami zamieniliśmy się w archeologów. W pierwszej kolejności dzieci z grupy Jeżyki poznały przyczynę wyginięcia dinozaurów. Pozwoliło to zrozumieć skąd znajdujemy ich ślady w skałach, zakopane głęboko w ziemi. By zobrazować sobie wybuchające wulkany po uderzeniu asteroidy wykonaliśmy eksperyment. Następnie dowiedzieliśmy się jak powstawały skamieliny.

Przedszkolaki z wszystkich grup poznały pracę archeologa i jego narzędzia. Okazało się, że praca ta jest niezwykle ciekawa, jednak trzeba ubrudzić się po łokcie. Wykopywanie skamielin dinozaura przyniosło dzieciom mnóstwo radości. Najtrudniejsze w pracy archeologa okazało się poskładanie wszystkich elementów, tak by móc zbadać z jakim dinozaurem mamy do czynienia. Pod koniec zajęć dzieci same odgadywały po co naszemu dinozaurowi były pazury i wielkie zęby. Nasz okaz bez wątpienia był mięsożercą.

Karolina Szczurek