Zabawy dowolne “Biedroneczek”

13 mar

„Dziecko nie bawi się dlatego, że jest dzieckiem,
ale bawi się dlatego, by stać się dorosłym”.

 

Zabawa jest szczególnym rodzajem aktywności dziecka, która w różnych  formach przewija się przez jego życie. Odgrywa ogromna rolę w rozwoju dziecka gdyż uczy, wychowuje, rozbudza określony stosunek do otoczenia społecznego, daje możliwości zdobycia doświadczenia i widomości, stwarzając także warunki pobudzające do komunikowania się, myślenia i twórczości. Główną rolą zabawy jest dostarczenie dziecku przyjemności, ale też zaspokojenie potrzeby ruchu oraz działania. Gry i zabawy pozwalają mu rozwijać relacje z ludźmi i budować więzi.

Zabawa dla dziecka w wieku przedszkolnym jest działalnością najważniejszą, wpływającą na jego wszechstronny rozwój i niczym nie da się jej zastąpić.

Alicja Jaworska


Warning: PHP Startup: Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 177