Zabawy “Żabek” z chustą animacyjną

01 lis

O tym, że możliwości zabaw z chustą animacyjną są praktycznie nieograniczone przekonały się ostatnio dzieci z grupy “Żabek”.
Chusta edukacyjna zaskoczyła wszystkich swą wszechstronnością: przedszkolaki mogły ją podrzucać, falować, chować się pod nią, tańczyć z nią, pomogła także w nauce i utrwalaniu nazw kolorów. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom zawijanie w kolorową chustę.
Gry i zabawy z tego typu pomocą edukacyjną mają wiele zalet: chusta przyciąga uwagę dzieci i zachęca je tym do wzięcia udziału w zabawie, pozwala się skupić i koncentruje uwagę na danej aktywności, integruje i uczy wspólnej pracy oraz polegania na sobie nawzajem. Buduje się tym wewnętrzne więzi oraz zaufanie. Wiele pozostałych funkcji wynika z poszczególnych zabaw i są to między innymi: wzajemne poznanie, ćwiczenie w dążeniu i osiąganiu celu – szczególnie wspólnego dla całej grupy; rozwój zręczności, refleksu, spostrzegawczości oraz sprawności manualnej.
Jak łatwo się domyślić , “Żabki” były zachwycone tego typu zabawą i z pewnością niejednokrotnie ją powtórzymy 🙂

Alicja Jaworska

.