„Żabki” i „Biedronki” na wycieczce w Jaśle

17 cze

Czerwiec to miesiąc bardzo bogaty w atrakcje dla dzieci jakimi są wycieczki. Grupa „Żabki” i „Biedronki” wybrała się na smakowitą i kreatywną wycieczkę do Jasła. Odwiedziliśmy Muzeum Lizaka, gdzie po poznaniu historii tworzenia tego przysmaku mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak zrobić lizaka, a później samodzielnie popróbować swoich sił jako karmelarz. Osłodzeni wiedzą, z lizakiem w dłoni, udaliśmy się na warsztaty kulinarne robienia pizzy „u Schabińskiej”. Każdy mały kucharz mógł wykonać dla siebie pizzę z ulubionymi dodatkami, a po wypieczeniu zjeść ją ze smakiem.

Posileni pysznościami, z pełnymi brzuszkami, odwiedziliśmy Generator Nauk GEN w Jaśle. Przedszkolaki oczarowane ekspozycjami, zainspirowane do działania mogły manipulować eksponatami, eksperymentować ze światłem, a nawet zobaczyć jak żyją mrówki i ślimaki. Ciekawą atrakcją była sala zabaw, gdzie dzieci miały możliwość wykazać się kreatywnością wykonując prace plastyczne, czy układając miasto przyszłości z nietypowych klocków.

Bardzo dziękujemy rodzicom z grupy Żabki, za zorganizowanie i dopięcie na „ostatni guzik” tak wspaniałej, ciekawej, smakowitej i kreatywnej wycieczki dla naszych przedszkolaków.
Ten wyjazd na długo zostanie w naszych wspomnieniach. Było super!!!!

Anna Buczyńska-Pac

galeria cz. 1 GENERATOR NAUK GEN

Galeria cz. 2 MUZEUM LIZAKA, WARSZTATY PIZZY