Żabki uczestniczą w europejskim tygodniu kodowania CODE WEEK 2023

29 paź

Już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do europejskiego tygodnia kodowania – CODE WEEK. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci. Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Dla dzieci są to cenne zajęcia analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań. Ten sposób pozyskiwania wiedzy niesie bardzo dużą różnorodność i zmusza dziecko do bycia uważnym oraz pobudza do działania. Główną zaletą programowania jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. 

Żabki podczas zajęć dydaktycznych bawiły się kolorowymi kubkami na macie do kodowania, poznały najmniejsze robociki ozoboty, programowały Genibota za pomocą dedykowanych mu kart oraz sterowały Photonem. Dozowane atrakcje sprawiały, że przedszkolaki nie mogły doczekać się kolejnych zajęć i kolejnych zabaw z robotami. Ważne jest, aby te wyżej wymienione założenia kształtować u dzieci już od najmłodszych lat.

Programowanie to dobra zabawa! Programowanie to kreatywność!

Anna Buczyńska-Pac
Sylwia Zawisza