“Żabki” w bibliotece

10 maj

W ramach realizacji zadań i tematyki tygodniowej, w dniu 8 maja dzieci z gr. “Żabki” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w swoim mieście.
Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w takim miejscu pełnym różnorodnych książek.
Dzieci miały okazję zwiedzić cały obiekt, pospacerować pomiędzy regałami, poznać specyfikę pracy bibliotekarza. Wypożyczyły opowiadanie : “Cudaczek Wyśmiewaczek” , którego losy będą śledzić przez najbliższe deszczowe dni.
Przedszkolaki otrzymały zakładki do książek, natomiast na ręce pracowników biblioteki na pamiątkę odwiedzin trafiły podziękowania od dzieci.
Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt dziecka z książką oraz rozbudzają zainteresowania czytelnicze już od najmłodszych lat.

Alicja Jaworska