Żabki w Pijalni Czekolady

27 paź

Jak powstaje czekolada?

Czy czekolada jest tylko brązowa?

Czy czekolada jest zawsze słodka?

Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskały Żabki podczas wizyty w najsłodszym miejscu w okolicy, czyli w Pijalni Czekolady w Korczynie. Małe łakomczuszki miały okazję popróbować różnego rodzaju czekolad: białej, mlecznej, deserowej, a nawet różowej! Zwiedzając fabrykę dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren. Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu. Uzupełnieniem warsztatów był film dotyczący pochodzenia czekolady.

W imieniu dzieci bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wycieczki. Pomysł, przygotowanie i dopięcie wszystkiego „na ostatni guzik” to zasługa rodziców. Żabki  były zachwycone. Z satysfakcją i dumą z własnoręcznie przygotowanych smakołyków wróciły do przedszkola. Była to na pewno najsłodsza wycieczka.