“Zajączki” i “Tygryski” odwiedzają Bibliotekę w Dukli

15 maj

W ramach propagowania czytelnictwa wśród dzieci najmłodsze przedszkolaki odwiedziły naszą bibliotekę, gdzie dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Panie bibliotekarki zachęcały również dzieci do wzięcia udziału w projekcie “Z książką na start”. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki.

Nauczycielki