“Zajączki” poznają zawody swoich Rodziców – Fryzjerka

12 lis

Dnia 9 listopada naszą grupę odwiedziła fryzjerka Pani Sylwia Zięcina – mama Kalinki.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z wyposażeniem mobilnej fryzjerki oraz przedmiotami niezbędnymi w pracy fryzjera. Z ogromnego kufra Pani Sylwia kolejno wyciągała i pokazywała dzieciom lokówkę, prostownicę, suszarkę do włosów, różne rodzaje grzebieni, szczotek, nożyczek, żele do włosów, lakiery, paletę z kolorowymi pasemkami.

Dużą atrakcją cieszył się także model głowy z długimi włosami, do czesania i układania fryzur. Zajęcie to bardzo podobało się dzieciom, a szczególnie chłopcom. Może wyrośnie z nich mistrz fryzjerstwa?

Następnie Pani Sylwia zaprosiła dzieci do “salonu”. Przedszkolaki grzecznie czekały w kolejce. Czarodziejskie ręce naszego Gościa, szybko zaczęły zamieniać fryzury dziewczynek w loki, fale, warkoczyki, proste włosy i pasemka, a chłopców w irokezy ozdobione niebieskim żelem. Zadowolone przedszkolaki biegały do lusterka oglądać swoje fryzury.

Panie również skorzystały z wizyty, zapoznając się z relaksującym masażem głowy.

Dziękujemy Pani Sylwii za bardzo interesujące i sympatyczne spotkanie przybliżające pracę fryzjera.

W imieniu całej grupy “Zajączków” dyplom z podziękowaniem wręczyła swojej mamie Kalinka.

Chętnie poznamy inne zawody wykonywane przez Rodziców dzieci z naszej grupy. Zapraszamy !

Urszula Aszlar