“Zajączki” poznają zawody swoich Rodziców

26 paź

PIELĘGNIARKA

W dniu dzisiejszym grupę “Zajączki” odwiedziła pielęgniarka Pani Adriana Rachfał, mama Adelki z naszej grupy.
Pani Adriana w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała co potrzebne jest w zawodzie pielęgniarki.
Nagle w sali rozległ się sygnał, który oznaczał, że ktoś potrzebuje pomocy. Okazało się, że Miś jechał na rowerze, bez kasku i upadł. Nasi dzielni chłopcy pomogli wnieść Misia do sali, a następnie wszystkie dzieci udzielały mu pomocy. Przyklejały plasterki, bandażowały, słuchały bicia serduszka, robiły zastrzyki, a nawet podłączyły kroplówkę.
Kiedy Miś został zaopatrzony i nie zagrażało mu żadne niebezpieczeństwo, Pani Adriana opowiedziała dzieciom o zdrowym odżywianiu, zachęcała do jedzenia owoców i warzyw, picia wody, ograniczenia słodyczy i słodkich napojów.
Na zakończenie dzieci podziękowały naszemu Gościowi za wspaniałą lekcję, a Adelka wręczyła mamie pamiątkowy dyplom.
Serdecznie dziękujemy Pani Adrianie i zapraszamy innych Rodziców do opowiedzenia o swoich zawodach.

Urszula Aszlar