“Zajączki” w krainie bajek i baśni

21 lut

W minionym tygodniu dzieci z grupy “Zajączki” przeniosły się w świat bajek i baśni. Głównym celem zajęć było zainteresowanie przedszkolaków popularnymi bajkami i baśniami takimi, jak: “Jaś i Małgosia”, “Czerwony Kapturek”, “Roszpunka”, “Jaś i Fasola”. Dzieci rozpoznawały bohaterów bajek, odgadywały zagadki, kolorowały obrazki, przeliczały listki na łodygach fasoli, próbowały zapleść warkocz Roszpunce… Poznały popularną zabawę podwórkową “Raz, dwa, trzy- Baba Jaga patrzy”, która przyniosła im wiele radości. Dużą atrakcją były również zabawy własnoręcznie wykonanymi kukiełkami. Dzieci doskonaliły umiejętność uważnego słuchania czytanego lub opowiadanego tekstu i poznały zasady korzystania z książeczek.

Urszula Aszlar