Zakończenie projektu „#Witaminki” w grupie „Smerfy”

21 cze

Grupa „Smerfów” cały rok brała udział w projekcie edukacyjnym #Witaminki. Projekt miał na celu zachęcać dzieci do jedzenia warzyw oraz promowanie zdrowego stylu życia. Comiesięczne zajęcia projektowe bardzo podobały się dzieciom i wszystkie chętnie brały w nich udział. Za każdym razem wszystko zostało zjedzone, a nowych smaków próbowały nawet „niejadki” 🙂 Udało nam się zrealizować wszystkie zadania. Poniżej fotorelacja z: robienia zdrowego syropu z cebuli, zakwasu z buraków, pysznego zielonego koktajlu szpinakowego, sosu z zielonym groszkiem. Odbyły się również zajęcia z brokułem, papryką i rzodkiewką. Oprócz tego dzieci robiły kanapki, gdzie głównym składnikiem był ogórek i pomidor. Największą jednak atrakcją było pieczenie dyniowych babeczek. Fotorelacja z babeczek i kanapek jest we wcześniejszych wpisach.

Izabela Szczurek