„Zdrowie na talerzu” – „Pszczółki” i „Smerfy” robią zdrowe kanapki.

16 paź

16 października dzieci z grupy „Pszczółki” i „Smerfy” w ramach rozmowy o zdrowym odżywianiu zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowywały kanapki.  Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, papryka, pomidor oraz ogórki. Nie zabrakło wędliny, sera a także pieczywa. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kanapkę wybrane przez siebie produkty, tworząc ciekawe kompozycje. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

Było bardzo, bardzo zdrowo, kolorowo, ale przede wszystkim smacznie! 🙂

Anna Jaracz-Noga

Agnieszka Ukleja