„Zdrowy uśmiech mamy, bo o zęby dbamy” – Dzień Dentysty w grupie „Tygryski”

07 mar

Dnia 5 marca obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Dentysty”. „Tygryski” miały okazje odwiedzić prawdziwy gabinet dentystyczny, zobaczyć jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęków przed wizytą u stomatologa.

Paulina Maślanka i Agnieszka Ukleja