Zimowe aktywności w grupie “Tygrysków”

27 lut

Przedszkolaki z grupy „Tygryski” w ubiegłym miesiącu brały udział w wielu aktywnościach plastycznych, zabawach badawczych, które dostarczyły im wielu doznań sensorycznych.

Zrobiliśmy sztuczny śnieg, który w dotyku i wyglądzie łudząco przypomina prawdziwy. Dzieci były zachwycone, gdy mogły ulepić małe bałwany i śnieżki. Zabawy ze sztucznym śniegiem zainspirowały nas do dalszej zabawy. Do masy śniegowej dodaliśmy więc więcej wody i…… i powstała ciecz nienewtonowska. Zabawy i bałaganu było co niemiara. Przedszkolaki  miały również okazję zamienić się w prawdziwych artystów i doskonalić swoją sprawność manualną. Nie były to jednak zwykłe zajęcia. Krzesła poszły „w kąt”, stoły „stanęły na głowie” i zostały owinięte przezroczystym streczem. Dzieci samodzielnie przygotowały farby i zaczęły tworzyć arcydzieła. Ale była zabawa!

Anna Jaracz-Noga