Zwierzęta na wiejskim podwórku – GDZIE MIESZKAJĄ KROWA, KOŃ, ŚWINIA, KURA?

15 kw.

Temat kompleksowy realizowany w gr. 4-latków: BIEDRONKI, ŻABKI, KOTKI

Temat dnia: “Gdzie mieszkają krowa, koń, świnia, kura?

Cel ogólny:

  • poszerzenie wiedzy dzieci na temat zwierząt hodowanych w gospodarstwie;
  • doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów

Proponowany sposób realizacji tematu:

  1. Utrwalenie piosenki “Stary Donald farmę miał” (link do piosenki)

https://www.youtube.com/watch?v=fUX5kYzzi5Q

2. „Kogo mogę spotkać na wsi?” rozmowa z dziećmi na temat zwierząt mieszkających w gospodarstwie na podstawie doświadczeń dzieci i obejrzanego filmu animowanego.

3. Zachęcamy do wykonania z dzieckiem pracy przestrzennej, która może być wykorzystana podczas zabaw dowolnych w domu. Użyjcie do tego WYPRAWKI PLASTYCZNEJ (teczki), gdzie na karcie nr 39 znajduje się model konia i stajni.

4. „K jak kura, k jak kaczka” – Chętnym dzieciom proponujemy wykonanie str. 20 z naszych Kart pracy. Zadanie to wymaga pomocy rodzica, gdyż dziecko będzie klasyfikować zwierzęta ze względu na głoskę, na jaką rozpoczyna się jego nazwa.

do tego zadania wykorzystajcie odpowiednie naklejki (oznaczone napisem “Karta 20”)

5. Bawcie się dobrze, wierzymy w Waszą wyobraźnię i pomysły na zabawy w domowym zaciszu. Pamiętajcie o częstym myciu rąk! Codziennie zajadajcie owoce i warzywa, ale pamiętajcie o ich starannym umyciu lub obraniu przez rodzica ze skórek. #ZostanWDomu