Smerfy i Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką”

19 maj
0 comment

Dzieci z grupy Smerfy zakończyły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa Sztuką”. Celem projektu było między innymi wprowadzenie dzieci w świat sztuki, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, zapoznanie dzieci z wybranymi dziełami sztuki, rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia. Udział w projekcie pomógł dzieciom odkrywać własne talenty, rozwijać wiarę we własne możliwości, rozwijać zainteresowania…
Dzieciom z grupy „Smerfy” udział w projekcie bardzo się podobał. Zawsze chętnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały projektowe zadania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ukazujących wykonane zadania.

1. Zadanie nr 1. „TWAL”- malowanie linią/myślenie linią. Zadaniem dzieci było stworzyć obrazek, malując tylko linie.

2. Zadanie nr 5. „Nietypowy pędzel”. Dzieci przy pomocy rurki po papierze toaletowym miały za zadanie namalować fajerwerki.

3. Zadanie nr 9. „Przepis na farbę”. Smerfy zastąpiły farby kawą i herbatą. Powstały piękne obrazy.

4. Zadanie nr 15. „Olejowe odkrywanki”. Smerfy zamieniły się w czarodziejów, malowały olejem i odkrywały ukryte obrazy. To zadanie podobało się chyba najbardziej 🙂

5. Zadanie nr 18. „Monochromatyzm” jedna barwa, wiele odcieni. W tym zadaniu dzieci miały wykonać obrazy używając bibuły i farb, wszystko w jednym, niebieskim odcieniu. Powstały piękne prace.

6. Zadanie nr 24. „Odpowiedź narysowana”. Zadaniem dzieci było namalować twarz ukrytą na obrazku. Z tym zadaniem Smerfy poradziły sobie bardzo dobrze.

7. Zadanie nr 25. „Sztuka w bibliotece”. W czasie wizyty w Bibliotece Publicznej w Dukli, dzieci z grupy „Smerfy” poznały wybrane książki o sztuce.

Izabela Szczurek

Leave your thought