“Gimnastyka to podstawa”

25 sty

„Gimnastyka to podstawa, to jest bardzo ważna sprawa…”

  Ruch jest naturalną potrzebą dziecka a odpowiednia aktywność ruchowa jest niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego i  społecznego każdego dziecka.

Przedszkolaki z gr. „Biedroneczki” w każdy piątek biorą udział w ćwiczeniach gimnastycznych, które są dostosowane są do ich potrzeb i możliwości. Dzieci poprzez liczne ćwiczenia ogólorozwojowe, równoważne, rozmachowe, oddechowe, wzmacniające i rozciągające mięśnie, ćwiczenia przeciw płaskostopiu rozwijają i doskonalą sprawność ruchową.
Nasze przedszkole jest bogato wyposażone w ciekawe  przyrządy i pomoce gimnastyczne, dlatego też wszystkie dzieci bardzo chętnie i aktywnie biorą udział w tego typu zajęciach zaspakajając przy tym jakże ogromny w tym wieku „głód ruchu”.

Alicja Jaworska