„Żegnaj zimo, witaj wiosno!” – Powitanie wiosny u starszych przedszkolaków

21 mar

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

21 marca przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Tego dnia pożegnaliśmy w przedszkolu „Panią Zimę” i zaprosiliśmy „Panią Wiosnę”, tworząc piękne prace plastyczne, które zagościły w naszych salach oraz ozdobiły przedszkolne korytarze. Następnie dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie i  zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”. Jedna z przedszkolnych sal zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów. Dzieci piosenkami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – „Wiosnę”. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Tego dnia odbył się w naszym przedszkolu  Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa. Wszyscy założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Przedszkolaki oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami.