Niebezpieczny Miś

11 cze

Drodzy Rodzice,
Niebezpieczny trend, jakim jest popularny ostatnio Miś Huggy Wuggy dotarł do naszego przedszkola. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci, a w razie niepokojących zachowań o REAGOWANIE.
Miś Huggy Wuggy z pozoru jest sympatycznym niebieskim misiem, lubiącym się przytulać, dlatego większość z nas nie zdaje sobie sprawy, skąd się wywodzi i kim tak naprawdę jest. Niebieski pluszowy miś, z długimi rękami i nogami oraz jasnoniebieską muszką, mający „charakterystyczny” uśmiech, niekiedy czerwone usta i małe czerwone zęby. Miś przytula tak mocno, że jego uścisk zabija. Huggy Wuggy wywodzi się z horror gry Poppy’s Playtime, która zdecydowanie nie jest przeznaczona dla tak małych dzieci.
Niepokojące jest to, że już wśród przedszkolaków postać ta jest znana, dlatego prosimy Was Rodzice o częstą kontrolę dzieci w czasie spędzania czasu na komputerze, telefonie czy tablecie, ponieważ reklamy i filmy z tym misiem pojawiają się bardzo często i niestety ale na pierwszy rzut oka nie wyglądają na reklamy horroru, czy czegoś strasznego, dlatego dzieci chętnie na nie wchodzą i oglądają treści dla nich nieodpowiednie. Prosimy również o nie kupowanie dzieciom gadżetów z tym misiem i nie przynoszenie ich do przedszkola, gdyż pojawiły się już sytuacje lękowe u niektórych dzieci, związane z rozmowami dzieci między sobą na temat misia.

Nauczycielki